Yüksek Denizcilik; ÖZEL BİLİMSEL DENİZCİLİK GEMİADAMLARI EĞİTİM MERKEZİ’ nin  kurucusudur. 

Bilimsel Denizcilik (BİLDENİZ) M.E.B. Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği ile Gemi Adamı Yetiştirme Kursları Yönetmeliği’nde belirtilen usul ve esaslara göre kurulmuş, gemi adamları yetiştirilmesi için belgelendirmeye ve sertifikalandırmaya yönelik eğitimleri vermek üzere faaliyette bulunan Bilimsel Denizcilik,  eğitim öğretim faaliyetlerine Kadıköy’de kurulu eğitim merkezi ve Kocaeli’nde kurulu bulunan uygulama merkezi ile devam etmektedir.

Bilimsel Denizcilik, İstanbul Valiliği’nce Gemi adamları Yetiştirme Kursu adı altında öğretim faaliyetlerinde bulunmak üzere ruhsatlandırılmış, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından denizcilik eğitimleri düzenlemek üzere yetkilendirilmiştir. Bilimsel Denizcilik Eğitim Merkezi’nin kalite politikasında, kurumun uymak zorunluluğunda olduğu tüm ulusal ve uluslararası mevzuat (STCW-2010) gerekleri ve standartlar ön plandadır. 

BİLDENİZ daha önce İstanbul Ortaköy’de yürütmekte olduğu STCW- AII/2 ve AIII/2 kurslarındaki yirmi yıllık deneyimini Kadıköy’deki tesislerine taşımış olup, köklü bir denizcilik eğitimi geleneğini devam ettirmektedir. Kadıköy Şubesi 2012 yılında faaliyete geçmiş olup, vardiya zabitliği/makina zabitliği eğitimleri burada sürmektedir.  BİLDENİZ, ihtisaslaştığı STCW kapsamındaki eğitimlerin yanında, Vardiya ve Makine Zabitliği (500-3000 GT),  IMO 7.01 ve 7.02 Model Kurs eğitimleri,   Amatör denizcilik, ECDIS, Makine Dairesi ve Köprü üstü Takım Yönetimi, Telsiz (GMDSS-GOC), ve Limancılık ve Tehlikeli Madde Eğitimleri’ni de başarıyla düzenlemektedir.

www.bildeniz.com

Yukarı Git
Arama: Ara